Zarząd

Zarzad z Konsulem Gen. Jaroslawem Lasinskim i Wanda Presburger, grudzien 2018
od lewej: dr W. Sokolowski, dr E. Trybus, E. Przybyla, E. Barsam, dr M. Trochimczyk, Ch. Justin


ZARZAD KLUBU, 2018-2020

Dr Maja Trochimczyk, Prezes 
† Dr Witold Sokolowski, Wiceprezes 
Elzbieta Przybyla, Skarbnik  do kwietnia 2020
Maria Kubal, Skarbnik, od maja 2020
Dr Elzbieta Trybus, Sekretarz, do kwietnia 2020
Barbara Nowicki, Sekretarz, od maja 2020
Krystyna Okuniewska, Dyrektor Artystyczny
Chris Justin, Dyrektor Techniczny
Ewa Barsam, Dyrektor d.s. Kontaktow Spolecznych
Beata Czajkowska, Dyrektor
Anna Sadowska, Dyrektor
Syl Ves, Dyrektor


DR MAJA TROCHIMCZYK, PREZES 


Dr. Trochimczyk jest wybitnym muzykologiem, autorem/redaktorem siedmiu książek naukowych o muzyce polskiej (Routledge, Columbia University Press, Moonrise Press, i in.), oraz wydawcą książek o historii i kulturze polskiej, i tomów poezji (Moonrise Press, od 2008 – 15 książek). Jest też poetą (sześć zbiorów poezji) oraz popularyzatorem wiedzy o polskiej kulturze w USA. Opublikowała 21 rozdziałów w pracach zbiorowych (wydawnictwa Oxford, Indiana, Cambridge Scholars, i in.) oraz 27 prac w pismach nauk humanistycznych: o Chopinie, Szymanowskiej, Paderewskim, Bacewicz, Lutosławskim, Góreckim i in. Prezentowała swoje badania na ponad 80-ciu konferencjach naukowych w Europie i Ameryce. W latach 1996-2004 prowadziła Centrum Muzyki Polskiej w USC. Za zasługi naukowe, twórcze i w dziedzinie promocji kultury polskiej, otrzymała wiele nagród i odznaczeń od rządu polskiego, oraz instytucji amerykańskich i kanadyjskich.  Jest sekretarzem zarządu Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Historycznego, członkiem Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce i American Musicology Society, a także członkiem rady redakcyjnej Ecomusicology Review. Była Prezesem Klubu im. Modrzejewskiej w latach 2010-2012; przygotowała ponad 30 spotkań, zorganizowała uroczystości 40-lecia klubu, wprowadziła nagrodę im. Heleny Modrzejewskiej dla wybitnych aktorów (we współpracy z Festiwalem Filmów Polskich w Los Angeles), rozpoczęła współpracę z wieloma amerykanskimi instytucjami, oraz nominowała do medali “za promocję kultury polskiej za granicą” 19 byłych  członków zarządu Klubu im. Heleny Modrzejewskiej. W wolnych chwilach odwiedza dzieci, bawi się z wnukiem, lub pracuje w ogrodzie. Od 2010 r. prowadzi blogi (w sumie ponad 520,000 czytelników): Poetry Laurels, Chopin with Cherries, PAHA News, Village Poets, i Moonrise Press.
     .

DR ELŻBIETA TRYBUS, SEKRETARZ DO 4/2020, WICEPREZES OD 4/2021 


Dr Trybus studia magisterskie ukończyła w Uniwersytecie Wrocławskim, po czym rozpoczęła  pracę dydaktyczną i naukową w Wyższej Szkole Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie: Uniwersytet Ekonomiczny).  Obroniła tam pracę doktorską w zakresie statystyki i badań operacyjnych. Do USA przyjechała z mężem i trójką dzieci w 1982 r. na zaproszenie Kalifornijskiego Uniwersytetu Stanowego w Northridge (CSUN). Oprócz pracy dydaktycznej i naukowej w CSUN, pełniła funkcje prezesa Oddziału Towarzystwa Naukowego Zarządzania Systemami i Badaniami Operacyjnymi  w południowej Kalifornii (TIMS/ORSA). Na uniwersytecie zainicjowała Centrum do szkolenia w dziedzinie Jakości  (Center for Quality and Productivity Education), którego była dyrektorem przez około 5 lat. Od czerwca 2014 roku jest na emeryturze i prowadzi prace konsultacyjne w zakresie doskonalenia jakości. Uwielbia podróże krajowe i zagraniczne, często jest gościem w Operze Los Angeles, lub  w Walt Disney Hall. Wieloletni członek klubu im. Heleny Modrzejewskiej, lubi dobrą literaturę i poezję oraz zajęcia tai-chi, wycieczki w góry i pracę w ogródku. Od maja 2020 po ustapieniu ze stanowiska Sekretarza jest jednym z Dyrektorow, czlonkow Zarzadu Klubu


ELŻBIETA PRZYBYŁA, SKARBNIK DO 4/2020 


Elzbieta Przybyla mieszka w południowej Kalifornii od … powiedzmy wielu lat.  Jest matką dwojga dorosłych dzieci, Pawła i Kasi; i polską romantyczką wciąż popierającą swój rodzinny kraj, i jego kulturę. Bierze udział w wielu polonijnych wydarzeniach kulturalnych, organizowanych przez Konsulat RP i lokalne organizacje, w tym Festiwal Filmów Polskich, Klub PAPA, oraz Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej. Profesjonalnie od 22 lat zajmuje się sprzedażą nieruchomości w hrabstwach Los Angeles i Orange. Od wielu lat jest aktywnym członkiem Klubu im. Heleny Modrzejewskiej. W wolnych chwilach, których nie ma zbyt dużo, czyta i słucha muzyki.  Uwielbia przyrodę i ogrodnictwo. Podrożując odwiedza swój kraj rodzinny, z którym jest nadal ścisle związana. Jest aktywna w życiu swoich dzieci oraz w życiu towarzyskim. Jak dotąd nie karana i nie poszukiwana, jest godna zaufania, i zawsze chętna do pomocy.  Od maja 2020 po ustapieniu ze stanowiska Skarbnika jest jednym z Dyrektorow, czlonkow Zarzadu Klubu.


MARIA KUBAL - SKARBNIK, OD 5/2020


Maria Kubal pełniła funkcję Członka Zarządu w latach 2010-2018, pomagając przy organizacji wielu imprez klubowych przez cztery kadencje. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach w specjalności Ekonomia i Informatyka ze specjalizacją Organizacja Przetwarzania Danych Księgowości. Po ośmiu latach pracy na stanowisku Kierownika Ekonomicznego w Korporacji Przemysłu Węglowego w Rybniku wyemigrowała do USA, gdzie przez 15 lat była współwłaścicielką firmy transportowej Freightex Inc., którą zarządzała wspólnie z mężem Andrzejem Kubalem. Od 2010 roku jest inwestorem na rynku nieruchomości. Pani Kubal, aktywna członkini Polonii Amerykańskiej, pracowala jako wolontariuszka do Polskiej Alma Mater - Szkoły Polskiej w Los Angeles (1997-2007), jako członek Komitetu Rodziców, współorganizator celebracji sakramentów św. Komunii i Bierzmowania oraz współorganizatorka dziecięcych spektakli i imprez charytatywnych na rzecz szkoły - zabaw, obiadów, itp. W latach 2002-2012 byla wolontariuszka w Polskim Zespole Tańca Ludowego „Podhale” - niosac pomoc organizacyjna w przygotowaniu przedstawien, prób i tras koncertowych.BARBARA NOWICKI - SEKRETARZ OD 5/2020


Barbara Nowicki jest członkiem Klubu od wielu lat; była częstym wolontariuszem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Los Angeles. Urodzona we Włocławku, po ukończeniu liceum przeniosła się do Gdańska, aby studiować na Uniwersytecie Gdańskim, uzyskując tytuł magistra biologii. W 1980 r. opuściła Polskę i przebywała w Niemczech do 1983 r., kiedy wyemigrowała do USA. Pracowała w Centrum Medycznym City of Hope jako Senior Research Associate odpowiedzialna za projektowanie, organizację i zarządzanie Laboratorium Badawczym dla Zakładu Transfuzjologii w okresie jego rozwoju od 50 do ponad 200 specjalistów. Brała udział w ponad 50 protokołach badawczych dotyczących leczenia nowotworów. Pomogła zaprojektować i wykonać większość eksperymentów i testów związanych z technikami immunologii komórkowej. W 2001 roku przeniosła się do CTL Immunotherapies Inc. w Chatsworth w Kalifornii - firmy biofarmaceutycznej specjalizującej się w opracowywaniu szczepionek na raka, gdzie jako Associate Scientist była odpowiedzialna za prowadzenie projektów badawczych związanych z opracowywaniem szczepionek na raka. W 2006 roku przyjęła ofertę pracy z Centrum Medycznego UCLA -BM / Laboratorium Transplantacji Komórek Macierzystych w celu kierowania codziennymi czynnościami laboratorium przetwarzania komórek macierzystych i przygotowywania produktów terapii komórkowej do przeszczepu. Obecnie pracuje w niepełnym wymiarze godzin w USC Norris Cancer Center w Los Angeles, CA (konsultacje dotyczące zapewnienia jakości).

CHRIS JUSTIN 
CZŁONEK ZARZĄDU – DYREKTOR TECHNICZNY 


Chris Justin ukończył Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie (obecnie Akademia Morska) z tytułem magistra inżyniera Nawigacji Połowowej. Pracował na uczelni jako asystent. W Chicago rozpoczynał karierę profesjonalnego fotografa. Pracował jako pełno-etatowy, profesjonalny fotograf w największych i najlepszych katalogowych studiach fotograficznych w Chicago i Nowym Yorku. Zatrudniony też był w renomowanym studio Macy’s-Bembergers w NY. Jego portfolio zawiera prace dla wielu znanych firm. Liczne przeprowadzki i współpraca z topowymi firmami USA sprawiły, że jest otwarty na nowe doświadczenia i wyzwania. Mieszkał w wielu częściach USA: Manhattan, Waukegan, Chicago, Hollywood, Orange, i Beverly Hills. W Los Angeles kontynuował karierę fotograficzną. Jako człowiek renesansu posiada na swoim koncie wiele sukcesów, karier i pasji. Od wielu lat mieszka w Huntington Beach. Jest dumnym ojcem dwójki wspaniałych, utalentowanych dzieci. Jest założycielem i właścicielem firmy Hallmark Property Management, Inc. oraz Real Estate Brokerem.  Jest zaangażowany w prace społeczne, świadcząc nieodpłatne usługi dla Assistance League of Huntington Beach. Lubi podróżować, preferuje zdrowy styl życia, gra w tenisa, jeździ na rowerze, wędruje po szlakach, lubi kemping i inne aktywne zajęcia. Z optymizmem patrzy w przyszłość, jest proaktywny i twórczy. Jego cechą charakterystyczną jest dobra organizacja i otwarte relacje z ludźmi. Jest człowiekiem dialogu i porozumienia. Uznaje się za spełnionego człowieka.
BEATA CZAJKOWSKADYREKTOR


Talenty Beaty sa tak bogate, jak jej zainteresowania. Jest silną i charyzmatyczną kobietą o ostrym i analitycznym umyśle, ale z głębokim uznaniem dla sztuki. Z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu organizacjami artystycznymi i korporacyjami, czuje i działa równie dobrze w obu światach. Od samego początku kształcenie Beaty koncentrowało się na aspektach artystycznych i biznesowych. Urodziła się w Polsce, w pięknym Wrocławiu, uczyła się gry na fortepianie, aktorstwa i zarządzania, odwiedzała i występowała w teatrach, podróżowała po całym świecie i uczyła się wszystkiego i wszystkiego, co ja zainteresowało.

Pracowała w niezależnych produkcjach, jako impresario, tutor, akompaniator, broker ubezpieczeniowy, kierownik we własnym biurze podróży, doradca. Pracowała dla Opery Wrocławskiej i Teatru Wielkiego w Warszawie, TVP Wrocław (stacja telewizyjna) i Radio. Jest współzałożycielką i dyrektorem zarządzającym EWELINEB, a także właścicielem firmy konsultingowej EBC-COSULTINGGROUP, która specjalizuje się w: modzie, sztuce, operze, biznesie.


ANNA SADOWSKA, DYREKTOR


Anna Sadowska mieszka w USA od 30 lat, z czego 20 w Południowej Kalifornii. Ukończyła CLC w Chicago zdobywając tytuł Associate Degree in Finance. Później Anna i jej identyczna siostra bliźniaczka przeprowadziły się do Polski i studiowały w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po powrocie Anna rozpoczęła karierę zawodową w bankowości. Przez wiele lat pracowała dla wielkich pożyczkodawców, takich jak Bank of America i Wells Fargo, by w końcu zdobyć uprawnienia w dziedzinie ubezpieczen i kredytow. W 2001 roku odwiedziła południową Kalifornię i zakochała się w tym regionie. Przeprowadziła się natychmiast i kontynuowała swoją karierę w Los Angeles w branży kredytów hipotecznych i nieruchomości. 
Anna jest zaangażowana w wiele projektow charytatywnych, głównie skupiając się na Midnight Mission w Los Angeles, organizacji pomagającej w opiece nad narkomanami i alholikami, rozdawaniu posilkow i zapobieganiu bezdomności. Anna mocno wierzy w życiowa zasade, aby zawsze pomagać innym. Ponadto jest zawodową atletką z medalami za triathlony, pływanie i biegi. Uwielbia jazdę na nartach, nurkowanie, wędrówki i jogę. Anna jeździ na motocyklu Harley i uwielbia podróżować po świecie wraz ze swoją siostrą.


SYL VES,  DYREKTOR


DrYLVIA VES,  DYREKTOR. Sylvia Ves jest specjalistką w dziedzinie Business Management (University of London, BA and MSc) i absolwentką administracji rządowej w Wharton School of Business, University of Pennsylvania. Podczas studio w tym programie odbywala praktyki w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej przy ONZ w Nowym Jorku i Ambasadzie RP w Waszyngtonie. Sylvia mówi po polsku, angielsku i hiszpańsku, a także po rosyjsku, katalońsku i włosku, obecnie uczy się francuskiego i arabskiego. Pracowała jako menedżer tłumaczeń międzynarodowych dla Mattel Inc. w El Segundo i WhatsApp w Dolinie Krzemowej. Posiada unikalne międzynarodowe doświadczenie i doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem i księgowości. Obecnie pracuje w Beverly Hills jako dyrektor finansowy jednego z najbardziej prestiżowych architektów. Dołączyła do zarządu Klubu w maju 2019 roku. Maja Trochimczyk i Maria Kubal podczas Balu 50-lecia Klubu, pazdz. 2021, Pasadena

Zarzad i ochotnicy Klubu podczas Balu 50-lecia, 10.10.2021,Pasadena

Zarzad po koncercie braaci Yoder w rezydencji Prof. Wojciecha Kocyana. 


BYLI CZLONKOWIE ZARZADU DR WITOLD SOKOLOWSKI, WICEPREZES DO LISTOPADA 2019


Sw. pamieci Dr. Witold Sokolowski pracował ponad 30 lat w Jet Propulsion Laboratory/California Institute of Technology jako Senior Materials Scientist nad nowymi, nowoczesnymi materiałami dla potrzeb  badań kosmicznych i lotów międzyplanetarnych. Jest autorem ponad 90 artykułów publikowanych w prestiżowych pismach naukowych, trzech US patentów, dwóch książek naukowych (trzecia książka na ukończeniu), oraz ponad 20 NASA Novel Technology Reports. Otrzymał wiele wyróżnień z NASA i innych organizacji. Byl członkiem redakcji w kilku pismach naukowych, współpracowal z uniwersytetami, słuzył jako promotor (advisor/thesis reader) dla doktorantów w Harvard University i z Polytechnique Montreal. Brał udział w kilku programach telewizyjnych przygotowanych przez TV Polonia.   Ostatnio pracował w Sokolowski Consulting Services nad komercjalizacją nowoczesnych materiałów i jako konsultant dla firm amerykańskich i międzynarodowych, Był  członkiem klubu im Heleny Modrzejewskiej od ponad 30 lat. Lubił podróże, sport (narty, tenis, i pływanie) oraz dobrą muzykę: klasyczną i nowoczesną.  Zmarl tragicznie w wypadku samochodowym w listopadzie 2019 r.

Pamiec Dr. Sokolowskiego uhonorowalismy utrzymujac jego pozycje jako Wiceprezesa Klubu jako wakat przez ponad rok do Maja 2021 gdy Dr. Trybus zgodzila sie przejac te funkcje. Na papierach listowych Klubu jego nazwisko figurowalo przez ten okres jako Sp. Wiceprezes.
KRYSTYNA OKUNIEWSKA 
CZŁONEK ZARZĄDU – DYREKTOR ARTYSTYCZNY DO MAJA 2020 Wychowana i wykształcona w szkolach artystycznych w Krakowie, Krystyna Okuniewska jest matką trzech córek. Właścicielka małej firmy artystyczno-dekoratorskiej. Wieloletni członek zarządu klubu im. Heleny Modrzejewskiej. Odznaczona przez rząd Polski za swoją działalność na rzecz promocji kultury polskiej na Zachodzie. Współorganizatorka wielu spotkań z wybitnymi przedstawicielami polskiego życia kulturalnego i społecznego. Odpowiedzialna za dekoracyjną oprawę spotkań klubowych, bali oraz scenografie spektakli teatralnych i muzycznych prezentowanych przez polskich artystów. Uwielbia podróże, sztukę, spotkania rodzinne i z przyjaciółmi. Patrzy na świat optymistycznie.

.

EWA BARSAM - DYREKTOR D.S. SPOLECZNYCH DO WRZESNIA 20211 comment:

  1. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

    ReplyDelete