Zarząd

   

ZARZAD KLUBU, 2022-2024

Dr Maja Trochimczyk, Prezes 
Katarzyna Smiechowicz, Wiceprezes
Beata Czajkowska,  Sekretarz
Anna Sadowska, Skarbnik
Syl Ves, Dyrektor DR MAJA TROCHIMCZYK, PREZES

Dr. Trochimczyk jest wybitnym muzykologiem, autorem/redaktorem osmiu książek naukowych o muzyce polskiej (Routledge, Columbia University Press, Moonrise Press, i in.), oraz wydawcą książek o historii i kulturze polskiej, i tomów poezji (Moonrise Press, od 2008 – 18 książek). Jest też poetą (11 zbiorów poezji) oraz popularyzatorem wiedzy o polskiej kulturze w USA. Opublikowała 27 rozdziałów w pracach zbiorowych (wydawnictwa Oxford, Indiana, Cambridge Scholars, i in.) oraz 27 prac w pismach nauk humanistycznych: o Chopinie, Szymanowskiej, Paderewskim, Bacewicz, Lutosławskim, Góreckim i in. Prezentowała swoje badania na ponad 80-ciu konferencjach naukowych w Europie i Ameryce. W latach 1996-2004 prowadziła Centrum Muzyki Polskiej w USC. Za zasługi naukowe, twórcze i w dziedzinie promocji kultury polskiej, otrzymała wiele nagród i odznaczeń od rządu polskiego, oraz instytucji amerykańskich i kanadyjskich. 

Jest członkiem Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce (od 1996) i American Musicology Society (od 1992), Prezesem California State Poetry Society (od 2019) i Wiceprezesem ds. publicznych Kongresu Polonii Amerykanskiej w Poludniowej Kalifornii (od 2022). Była Prezesem Klubu im. Modrzejewskiej w latach 2010-2012 oraz 2018-2022. Przygotowała ponad 75 spotkań, zorganizowała uroczystości 40-lecia klubu i 50-lecia klubu, oraz wprowadziła nagrodę im. Heleny Modrzejewskiej dla wybitnych aktorów w 2010 r. Rozpoczęła współpracę z wieloma amerykanskimi instytucjami, oraz, z okazji 40-lecia klubu, nominowała do medali “za promocję kultury polskiej za granicą” 19 byłych  członków zarządu Klubu im. Heleny Modrzejewskiej, w tym zalozyciela Leonidasa Dudarew-Ossetynskiego.  W 2021 roku wraz z duzym zespolem redakcyjnym opracowala "Album 50-lecia Klubu Kultury im. H. Modrzejewskiej" dostepny w internecie za darmo lub na stronie Moonrise Press. Od 2010 r. prowadzi blogi (w sumie ponad 1,100,000 czytelników): Modejska Club, Klub Kultury im Modrzejewskiej, Poetry Laurels, Chopin with Cherries, Village Poets, California State Poetry Society i Moonrise Press.


KATARZYNA SMIECHOWICZ, WICEPREZES

KATARZYNA A. ŚMIECHOWICZ występująca czasem jako Kasia A. Leconte jest polską aktorką pracującą od wielu lat w Polsce i USA. Katarzyna rozpoczynala swoja droge atrystyczna bedac nastolatka pod okiem wielu znakomitych nauczycieli. Początkowo swoja przyszlosc planowała w balecie, a następnie w teatrze, aczkolwiek czas pokazał, że film i telewizja stały się najbliższe jej sercu. Katarzyna od wielu lat pisze scenariusze i pracuje w dubbingu. 

Jest prezesem Studia Filmowo-Telewizyjnego “Kasia Films”, które ma na celu tworzyć produkcje międzynarodowe. Jest również znana z działalności charytatywnej na rzecz chorych i będących w potrzebie. Katarzyna nieustannie wspiera i propaguje polska kulture w USA. Wraz z małżonkiem Dominikiem J. Leconte, SVP Sony Pictures Television, wychowują wszechstronnie utalentowanych 10-letnich synów Antoniego i Fabiana, którzy sa dziecięcymi aktorami i modelami. 

W Los Angeles od 2000 r., studiowała aktorstwo  w Beverly Hills Playhouse oraz Margie Haber Studio. Pojawiła się w ponad 30 filmach fabularnych i serialach telewizyjnych pracując z takimi reżyserami jak Steven Spielberg, Krzysztof Krauze, Jacek Bromski, Tomasz Konecki, Andrzej Saramonowicz, i Olaf Lubaszenko.

2020 -“BEZ SKRUPULOW”, rez. Jacek Bromski, Serial TV (Wanda)
• 2019- “SOLID GOLD”, rez. Jacek Bromski, Film (Wanda Szulc)
• 2018- “DR. SUGAR”, rez. Paul Saleba - Film (k.m.) (Boo Boo)
• 2015 - “ANATOMIA ZŁA”, rez. Jacek Bromski, Film (recepcjonistka w Hiltonie)
• 2015 - “BILET NA KSIĘŻYC”, rez Jacek Bromski, Film (Donata KRUGER)
• 2013 - “ANATOMIA ZŁA”, rez Jacek Bromski, Film (recepcjonistka w hotelu Hilton)
• 2012 - “PARADOKS”, rez Borys Lankosz, Serial TV (właścicielka domu publicznego),
• 2011 - “WYGRANY”, rez. Wieslaw Saniewski, Film (Sally, żona Olivera),
• 2009 - “U PANA BOGA ZA MIEDZĄ” rez Jacek Bromski, Film (Ludmiła Niedbałko)
• 2009 - “IDEALNY FACET DLA MOJEJ DZIEWCZYNY” rez Tomasz Konecki & Andrzej
Saramonowicz, Film (Blondszwedka)
• 2009 - “U PANA BOGA W OGRODKU", rez Jacek Bromski, Serial TV (Ludmiła Niedbałko
• 2007 - “TESTOSTERON” rez, Tomasz Konecki & Andrzej Saramonowicz Film (Barbie)
• 2003 - “DALEKO OD NOSZY” rez Krzysztof Jaroszynski - Serial TV (odc.2,3) (Monika
Ignaszewicz)
• 2003 - “SZPITAL NA PERYPETIACH”, rez Krzysztof Jaroszynski Serial TV (Monika)
• 2001 - “WIELKIE RZECZY”, rez. Krzysztof Krauze - GRA (odc.2), Serial TV (Kaśka, żona
Jerzego)
• 2000 -“ CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ”, rez. Olaf Lubaszenko, Film (Ekspedientka w wypozyczalni
video)
• 2000 -“ BARDZO OSTRY DYŻUR”, rez. Wojciech Mann & Krzysztof Materna, Sitcom TV (Zosia)
• 1989 - “MDM”, rez. Wojciech Mann & Krzysztof Materna Program TV (Spikerka Małgosia)
• 1998 - “TALK SHOW JERZEGO K”, rez. Jerzy Kryszak., Program TV
• 1997 - “CIEMNA STRONA WENUS”, rez. Radoslaw Piwowarski, Film (Kasia)
• 1996 -“ EKSTRADYCJA 2”, rez. Wojciech Wojcik, Serial TV (Dziewczyna)
• 1996 - “GRY ULICZNE”, rez. Krzysztof Krauze, Film (Dziewczyna - senne marzenie)
• 1996 - “PRZECIĄG” rez. Maciej Zak & Jacek Kecik, Program TV (Żona komisarza)
• 1995 - “DZIEJE MISTRZA TWARDOWSKIEGO”, rez Krzysztof Gradowski, Film (Tancerka) 

Poza filmem i telewizją zagrała na scenie wiele świetnych ról, m.in. Katharinę w „Poskromieniu złośnicy” Szekspira i Różę w „Lilli Weneda” Juliusza Słowackiego. Amerykański debiut Kasi w teatrze  to główna rola Carrie w „Cafe Hollywood”.


Oprócz wielu cenionych przez krytyków ról, Śmiechowicz jest autorem scenariuszy i lektorem. Jest Prezesem Studia Filmowo-Telewizyjnego Kasia Films, przez które zamierza tworzyć międzynarodowe produkcje. Znana jest również z działalności charytatywnej na rzecz chorych i potrzebujących. Katarzyna stale wspiera i promuje polską kulturę w USA. Z domami na obu kontynentach, i mężem w USA, większość czasu spędza w Los Angeles, ale pracuje zarówno w Europie, jak i w Stanach. Jej mąż Dominik J. Leconte jest dyrektorem wykonawczym w Sony Pictures. 3 lipca 2010 Kasia i Dominik powitali swoich identycznych bliźniaków Antoniego i Fabiana w Centrum Medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles. Wszechstronnie utalentowani 10-letni synowie zyskują uznanie jako dziecięcy aktorzy i modele. 

LINKI DO WYBRANYCH FILMOW 

U Pana Boga za Miedzą: https://m.youtube.com/watch?v=8rXg
D6NUn60
Idealny Facet dla mojej Dziewczyny: https://m.youtube.com/watch?v=DkyUkAfdul8
Szwedzi w Warszawie: https://m.youtube.com/watch?v=TQD4GZx_gVY
Przeciąg: https://m.youtube.com/watch?v=CVQMjZ9YJd8

BEATA CZAJKOWSKADYREKTOR

Talenty Beaty sa tak bogate, jak jej zainteresowania. Jest silną i charyzmatyczną kobietą o ostrym i analitycznym umyśle, ale z głębokim uznaniem dla sztuki. Z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu organizacjami artystycznymi i korporacyjami, czuje i działa równie dobrze w obu światach. Od samego początku kształcenie Beaty koncentrowało się na aspektach artystycznych i biznesowych. Urodziła się w Polsce, w pięknym Wrocławiu, uczyła się gry na fortepianie, aktorstwa i zarządzania, odwiedzała i występowała w teatrach, podróżowała po całym świecie i uczyła się wszystkiego i wszystkiego, co ja zainteresowało.

Pracowała w niezależnych produkcjach, jako impresario, tutor, akompaniator, broker ubezpieczeniowy, kierownik we własnym biurze podróży, doradca. Pracowała dla Opery Wrocławskiej i Teatru Wielkiego w Warszawie, TVP Wrocław (stacja telewizyjna) i Radio. Jest współzałożycielką i dyrektorem zarządzającym EWELINEB, a także właścicielem firmy konsultingowej EBC-COSULTINGGROUP, która specjalizuje się w: modzie, sztuce, operze, biznesie.


ANNA SADOWSKA, SKARBNIK

Anna Sadowska mieszka w USA od 30 lat, z czego 20 w Południowej Kalifornii. Ukończyła CLC w Chicago zdobywając tytuł Associate Degree in Finance. Później Anna i jej identyczna siostra bliźniaczka przeprowadziły się do Polski i studiowały w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po powrocie Anna rozpoczęła karierę zawodową w bankowości. Przez wiele lat pracowała dla wielkich pożyczkodawców, takich jak Bank of America i Wells Fargo, by w końcu zdobyć uprawnienia w dziedzinie ubezpieczen i kredytow. W 2001 roku odwiedziła południową Kalifornię i zakochała się w tym regionie. Przeprowadziła się natychmiast i kontynuowała swoją karierę w Los Angeles w branży kredytów hipotecznych i nieruchomości. 

Anna jest zaangażowana w wiele projektow charytatywnych, głównie skupiając się na Midnight Mission w Los Angeles, organizacji pomagającej w opiece nad narkomanami i alholikami, rozdawaniu posilkow i zapobieganiu bezdomności. Anna mocno wierzy w życiowa zasade, aby zawsze pomagać innym. Ponadto jest zawodową atletką z medalami za triathlony, pływanie i biegi. Uwielbia jazdę na nartach, nurkowanie, wędrówki i jogę. Anna jeździ na motocyklu Harley i uwielbia podróżować po świecie wraz ze swoją siostrą.


SYL VES,  DYREKTOR 

SYLVIA VES,  DYREKTOR. Sylvia Ves jest specjalistką w dziedzinie Business Management (University of London, BA and MSc) i absolwentką administracji rządowej w Wharton School of Business, University of Pennsylvania. Podczas studio w tym programie odbywala praktyki w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej przy ONZ w Nowym Jorku i Ambasadzie RP w Waszyngtonie. Sylvia mówi po polsku, angielsku i hiszpańsku, a także po rosyjsku, katalońsku i włosku, obecnie uczy się francuskiego i arabskiego. Pracowała jako menedżer tłumaczeń międzynarodowych dla Mattel Inc. w El Segundo i WhatsApp w Dolinie Krzemowej. Posiada unikalne międzynarodowe doświadczenie i doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem i księgowości. Obecnie pracuje w Beverly Hills jako dyrektor finansowy jednego z najbardziej prestiżowych architektów. Dołączyła do zarządu Klubu w maju 2019 roku. 


Zarzad Klubu w latach 2018-2020: Dr Witold Sokolowski, Anna Sadowska, Syl Ves, Chris Justin, Elzbieta PRzybyla, Beata Czajkowska, Maja Trochimczyk. Siedza: Roza Yoder, Douglas Yoder i ich synowie, pianisci bracia Kasper, Mateusz, Lukasz Yoder. Wrzesien 2019, rezydencja Prof. Wojciecha Kocyana.

 


1 comment:

  1. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

    ReplyDelete