Zarząd

ZARZAD KLUBU, 2018-2020

Dr Maja Trochimczyk, Prezes 
Dr Witold Sokolowski, Wiceprezes
Elzbieta Przybyla, Skarbnik 
Dr Elzbieta Trybus, Sekretarz 
Krystyna Okuniewska, Dyrektor Artystyczny
Chris Justin, Dyrektor Techniczny
Ewa Barsam, Dyrektor 

DR MAJA TROCHIMCZYK, PREZES 

Dr. Trochimczyk jest wybitnym muzykologiem, autorem/redaktorem siedmiu książek naukowych o muzyce polskiej (Routledge, Columbia University Press, Moonrise Press, i in.), oraz wydawcą książek o historii i kulturze polskiej, i tomów poezji (Moonrise Press, od 2008 – 15 książek). Jest też poetą (sześć zbiorów poezji) oraz popularyzatorem wiedzy o polskiej kulturze w USA. Opublikowała 21 rozdziałów w pracach zbiorowych (wydawnictwa Oxford, Indiana, Cambridge Scholars, i in.) oraz 27 prac w pismach nauk humanistycznych: o Chopinie, Szymanowskiej, Paderewskim, Bacewicz, Lutosławskim, Góreckim i in. Prezentowała swoje badania na ponad 80-ciu konferencjach naukowych w Europie i Ameryce. W latach 1996-2004 prowadziła Centrum Muzyki Polskiej w USC. Za zasługi naukowe, twórcze i w dziedzinie promocji kultury polskiej, otrzymała wiele nagród i odznaczeń od rządu polskiego, oraz instytucji amerykańskich i kanadyjskich.  Jest sekretarzem zarządu Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Historycznego, członkiem Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce i American Musicology Society, a także członkiem rady redakcyjnej Ecomusicology Review. Była Prezesem Klubu im. Modrzejewskiej w latach 2010-2012; przygotowała ponad 30 spotkań, zorganizowała uroczystości 40-lecia klubu, wprowadziła nagrodę im. Heleny Modrzejewskiej dla wybitnych aktorów (we współpracy z Festiwalem Filmów Polskich w Los Angeles), rozpoczęła współpracę z wieloma amerykanskimi instytucjami, oraz nominowała do medali “za promocję kultury polskiej za granicą” 19 byłych  członków zarządu Klubu im. Heleny Modrzejewskiej. W wolnych chwilach odwiedza dzieci, bawi się z wnukiem, lub pracuje w ogrodzie. Od 2010 r. prowadzi blogi (ponad 520,000 czytelników): Poetry Laurels, Chopin with Cherries,  i in. 
     
DR WITOLD SOKOLOWSKI, WICEPREZES 

Dr. Sokolowski pracował ponad 30 lat w Jet Propulsion Laboratory/California Institute of Technology jako Senior Materials Scientist nad nowymi, nowoczesnymi materiałami dla potrzeb  badań kosmicznych i lotów międzyplanetarnych. Jest autorem ponad 90 artykułów publikowanych w prestiżowych pismach naukowych, trzech US patentów, dwóch książek naukowych (trzecia książka na ukończeniu), oraz ponad 20 NASA Novel Technology Reports. Otrzymał wiele wyróżnień z NASA i innych organizacji. Jest członkiem redakcji w kilku pismach naukowych, współpracuje z uniwersytetami, służy jako promotor (advisor/thesis reader) dla doktorantów w Harvard University i w Polytechnique Montreal. Brał udział w kilku programach telewizyjnych przygotowanych przez TV Polonia.   Obecnie pracuje w Sokolowski Consulting Services nad komercjalizacją nowoczesnych materiałów i jako konsultant dla firm amerykańskich i międzynarodowych, Jest członkiem klubu im Heleny Modrzejewskiej od ponad 30 lat. Lubi podróże, sport (narty, tenis, i pływanie) oraz dobrą muzykę: klasyczną i nowoczesną. 

ELŻBIETA PRZYBYŁA, SKARBNIK 

Elzbieta Przybyla mieszka w południowej Kalifornii od … powiedzmy wielu lat.  Jest matką dwojga dorosłych dzieci, Pawła i Kasi; i polską romantyczką wciąż popierającą swój rodzinny kraj, i jego kulturę. Bierze udział w wielu polonijnych wydarzeniach kulturalnych, organizowanych przez Konsulat RP i lokalne organizacje, w tym Festiwal Filmów Polskich, Klub PAPA, oraz Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej. Profesjonalnie od 22 lat zajmuje się sprzedażą nieruchomości w hrabstwach Los Angeles i Orange. Od wielu lat jest aktywnym członkiem Klubu im. Heleny Modrzejewskiej. W wolnych chwilach, których nie ma zbyt dużo, czyta i słucha muzyki.  Uwielbia przyrodę i ogrodnictwo. Podrożując odwiedza swój kraj rodzinny, z którym jest nadal ścisle związana. Jest aktywna w życiu swoich dzieci oraz w życiu towarzyskim. Jak dotąd nie karana i nie poszukiwana, jest godna zaufania, i zawsze chętna do pomocy. 

DR ELŻBIETA TRYBUS, SEKRETARZ 

Dr Trybus studia magisterskie ukończyła w Uniwersytecie Wrocławskim, po czym rozpoczęła  pracę dydaktyczną i naukową w Wyższej Szkole Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie: Uniwersytet Ekonomiczny).  Obroniła tam pracę doktorską w zakresie statystyki i badań operacyjnych. Do USA przyjechała z mężem i trójką dzieci w 1982 r. na zaproszenie Kalifornijskiego Uniwersytetu Stanowego w Northridge (CSUN). Oprócz pracy dydaktycznej i naukowej w CSUN, pełniła funkcje prezesa Oddziału Towarzystwa Naukowego Zarządzania Systemami i Badaniami Operacyjnymi  w południowej Kalifornii (TIMS/ORSA). Na uniwersytecie zainicjowała Centrum do szkolenia w dziedzinie Jakości  (Center for Quality and Productivity Education), którego była dyrektorem przez około 5 lat. Od czerwca 2014 roku jest na emeryturze i prowadzi prace konsultacyjne w zakresie doskonalenia jakości. Uwielbia podróże krajowe i zagraniczne, często jest gościem w Operze Los Angeles, lub  w Walt Disney Hall. Wieloletni członek klubu im. Heleny Modrzejewskiej, lubi dobrą literaturę i poezję oraz zajęcia tai-chi, wycieczki w góry i pracę w ogródku. 


CHRIS JUSTIN 
CZŁONEK ZARZĄDU – DYREKTOR TECHNICZNY 

Chris Justin ukończył Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie (obecnie Akademia Morska) z tytułem magistra inżyniera Nawigacji Połowowej. Pracował na uczelni jako asystent. W Chicago rozpoczynał karierę profesjonalnego fotografa. Pracował jako pełno-etatowy, profesjonalny fotograf w największych i najlepszych katalogowych studiach fotograficznych w Chicago i Nowym Yorku. Zatrudniony też był w renomowanym studio Macy’s-Bembergers w NY. Jego portfolio zawiera prace dla wielu znanych firm. Liczne przeprowadzki i współpraca z topowymi firmami USA sprawiły, że jest otwarty na nowe doświadczenia i wyzwania. Mieszkał w wielu częściach USA: Manhattan, Waukegan, Chicago, Hollywood, Orange, i Beverly Hills. W Los Angeles kontynuował karierę fotograficzną. 

Jako człowiek renesansu posiada na swoim koncie wiele sukcesów, karier i pasji. Od wielu lat mieszka w Huntington Beach. Jest dumnym ojcem dwójki wspaniałych, utalentowanych dzieci. Jest założycielem i właścicielem firmy Hallmark Property Management, Inc. oraz Real Estate Brokerem.  Jest zaangażowany w prace społeczne, świadcząc nieodpłatne usługi dla Assistance League of Huntington Beach. Lubi podróżować, preferuje zdrowy styl życia, gra w tenisa, jeździ na rowerze, wędruje po szlakach, lubi kemping i inne aktywne zajęcia. Z optymizmem patrzy w przyszłość, jest proaktywny i twórczy. Jego cechą charakterystyczną jest dobra organizacja i otwarte relacje z ludźmi. Jest człowiekiem dialogu i porozumienia. Uznaje się za spełnionego człowieka.

KRYSTYNA OKUNIEWSKA 
CZŁONEK ZARZĄDU – DYREKTOR ARTYSTYCZNY 

Wychowana i wykształcona w szkolach artystycznych w Krakowie, Krystyna Okuniewska jest matką trzech córek. Właścicielka małej firmy artystyczno-dekoratorskiej. Wieloletni członek zarządu klubu im. Heleny Modrzejewskiej. Odznaczona przez rząd Polski za swoją działalność na rzecz promocji kultury polskiej na Zachodzie. Współorganizatorka wielu spotkań z wybitnymi przedstawicielami polskiego życia kulturalnego i społecznego. Odpowiedzialna za dekoracyjną oprawę spotkań klubowych, bali oraz scenografie spektakli teatralnych i muzycznych prezentowanych przez polskich artystów. Uwielbia podróże, sztukę, spotkania rodzinne i z przyjaciółmi. Patrzy na świat optymistycznie.EWA BARSAM - CZŁONEK ZARZĄDUNo comments:

Post a Comment