Thursday, December 17, 2020

Koledowanie z Profesorem Stanislawem Gorka z Polski, niedziela 20 grudnia 2020 godz 12:20

Witamy serdecznie, swiatecznie! Zapraszamy na spotkanie Swiateczno-Koledowe z Prof. Stanislawem Gorka z Polski, ktory zaspiewa nam koledy, i poczyta wiersze swiateczne. Podczas pobytu u nas w McGroarty Arts Center w Tujunga, jak sie wydaje w ubieglym stuleciu, gdy moglismy sie zebrac osobiscie, Prof. Gorka stworzyl wspaniala, ciepla, swiateczna atmosfere, prawdziwie polska i domowa... Mamy nadzieje ze uda mu sie ten cud w zimnym komputerze. 

Zaproszenie na spotkanie w Zoom jest wyslane przez email, z linkami. Tylko osoby z wlasnymi nazwiskami albo zgloszone wczesniej nietypowe nazwiska w Zoom beda mogly odwiedzic nasze spotkanie - ze wzgledu na niebezpieczenstwo wrednych hakerow...

CO: KOLEDOWANIE W ZOOMIE (nie mylic z ZOMO)

KTO: Prof. Stanislaw Gorka

KIEDY: Niedziela, 20 grudnia 2020 r o godz 12:20 po poludniu


PROGRAM 

1. na przywitanie czołowa piosenka z serialu "Plebania" "Stoisz sam pośrodku świata"

2. Wśród nocnej ciszy

3. Na całej połaci śnieg

4. Przybieżeli do Betlejem pasterze

5. - Powrót (Wiersz K.I. Gałczyński)

6. Lulajże Jezuniu

7. Chwalmy imię Pana (Joanna Kulma/Katarzyna Gaertner)

8. Jezus malusieńki

9. Cicha noc

10. Kolęda (wiersz Jana Lechonia)

11. Pójdźmy wszyscy do stajenki

12. Gdy śliczna Panna

13. Wesołą nowinę

14. Ciemno tej nocy Betlejemskiej było

15. O maluśki, maluśki

16. Bóg się rodzi moc truchleje 

17. Serca Wam się zgoją (Wojcich Młynarski/Jerzy Derfel)

prof. Stanisław Górka - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. 

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie. Od ukończenia w 1977 roku studiów występował w zespole Teatru Współczesnego w Warszawie (do 2006 r.), współpracował również z Teatrami: Dramatycznym i Nowym w Warszawie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie oraz Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Wieloletni nauczyciel akademicki w PWST im. Al.Zelwerowicza w Warszawie, gdzie autorską metodą uczył studentów emisji głosu (impostacji), obecnie wykłada emisję głosu na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

Widzowie pamiętają Stanisława Górkę przede wszystkim z serialu "Plebania", w którym grał rolę Zbyszka - kościelnego, ale także z filmów Kazimierza Kutza: "Zawrócony", "Pułkownik Kwiatkowski" i Andrzeja Wajdy: "Dyrygent" i "Biesy".

Jest liderem założonego w 1992 roku "Towarzystwa Teatralnego "Pod Górkę" - teatru specjalizującego się w kameralnych formach wokalno-aktorskich. Z niemal trzydziestoma premierowymi spektaklami aktorzy Teatru "Pod Górkę" zjeździli cały świat, grając kilka tysięcy spektakli. 

Prof. Stanisław Górka w 2011 roku odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi, w 2013 - Medalem Gloria Artis; w 2015 odebrał z rąk Prezydenta RP akt nadania tytułu profesora sztuk teatralnych.

Wesolych Swiat i Dosiego Roku 2021!

ZDJECIA Z KONCERTU
No comments:

Post a Comment