Monday, January 14, 2019

Mickiewicz Akustycznie 3 Lutego 2019 o 16tej - Koncert Grupy Piramidy w Playa Vista

Z radością zapraszamy członków i gości Klubu Kultury im. Heleny Modrzejewskiej na wspaniały Koncert „Mickiewicz Akustycznie” w wykonaniu duetu Piramidy z Polski w składzie Piotr Kajetan Matczuk – gitara akustyczna, fortepian, śpiew; Tomasz Imienowski – gitara basowa.  Koncert odbędzie się w niedziele 3 lutego o godzinie 16-tej w CenterPointe Club w Playa Vista (6200 Playa Vista Drive, Playa Vista, CA 90094), dzieki uprzejmości Państwa Targowskich (jest to elegancki i nowoczesny klub prywatny, z parkingiem pod budynkiem). Rezerwacje na concert prosimy zgłaszać do Prezesa, prezes@modjeska.org, do 25 stycznia 2019,  informacje - prezes@modjeska.org.

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.


MICKIEWICZ AKUSTYCZNIE to koncert składający się z tekstów Adama Mickiewicza, które zostały tak dobrane, by zabrzmieć bardzo współcześnie. PIRAMIDY pokazują Mickiewicza nie jako poetę, który jest tylko wieszczem, symbolem, pomnikiem i autorem „Pana Tadeusza”, ale jako kogoś kto potrafił pisać o miłości, o normalnym życiu, o tym co nas spotyka, zaskakuje i o tym wszystkim, co pozostało aktualne po dzień dzisiejszy. Jest czasem wesoło i humorystycznie, czasem nostalgicznie, czasem do wspólnego pośpiewania z publicznością, czasem nawet wzruszająco. Ten koncert z pewnością spodoba się każdemu i na długo zostanie w pamięci.
https://www.youtube.com/watch?v=yEpQDhmeirE: Mickiewicz, Stepy Akermanskie


https://www.youtube.com/watch?v=iMNG8L-ta7A: Mickiewicz, Przed wichrami
https://www.youtube.com/watch?v=0vxLmrPGw0I: Norwid, Rozmowa z piramidami
NOTY BIOGRAFICZNEPIOTR KAJETAN MATCZUKPianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Columbiahalle, Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz – wspólny koncert z Józefem Skrzekiem, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium, we Frankfurcie, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ, w Brugg, Zurichu, czy w Wilnie. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego.Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2), pojawił się też w filmie „Wałęsa” w reż. Andrzeja Wajdy jako jeden ze strajkujących stoczniowców. Współpracował z Radiem Gdańsk, w latach 2009-2011 współprowadził audycje turystyczne. Za pracę artystyczną został wyróżniony przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk – statuetką Biała Lilia 2009, oraz przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna – statuetką Angelus 2010 – za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą.
W dorobku autorskie płyty: • Rozmowa z piramidami” (CD MTJ 2012). • Nasz Wysocki” (CD MTJ 2013). • Bardowie Epoki PRL – koncert w Teatrze Polskim (DVD WFN 2014). • ROK WOJNY (CD MTJ 2016). • Krótka płyta o Okudżawie (CD MTJ 2017) oraz jako muzyk: • Mężczyzna z zakolami” – Łukasz Majewski (CD MTJ 2014). • Fascynacje” – Marian Opania (CD MTJ 2014). • Dopokąd – Krzysztof Tyniec (CD MTJ 2015).Składanki z innymi artystami: • EMPIK prezentuje DOBRE PIOSENKI: Bułat Okudżawa zaśpiewany (CD MTJ 2015) • EMPIK prezentuje DOBRE PIOSENKI: Jaromir Nohavica zaśpiewany (CD MTJ 2015) • EMPIK prezentuje DOBRE PIOSENKI: Cyprian Kamil Norwid zaśpiewany (CD MTJ 2016) • Wolność na topie (dwupłytowy album) (CD MTJ 2017) audiobooki (kompozytor muzyki): • Był sobie święty Jerzy – czyta Wojciech Wysocki (CD MTJ 2017) • Był sobie święty Antoni – czyta Wojciech Wysocki (CD MTJ 2017) • Był sobie święty Krzysztof – czyta Wojciech Wysocki (CD MTJ 2017) • Był sobie święty Franciszek – czyta Wojciech Wysocki (CD MTJ 2017) • Był sobie święty Florian – czyta Wojciech Wysocki (CD MTJ 2017) • Bajka o św. Andrzeju Apostole – czyta Wojciech Wysocki (CD RZP 2018)
TOMASZ IMIENOWSKI


Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca. Współpracuje również z: Open Blues, Janusz Niekrasz Band (solowy projekt basisty TSA) oraz zespołem Piramidy. Gra na gitarze basowej w warszawskim Teatrze Ateneum. Ceniony jest przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną. Pracował z największymi gwiazdami i instrumentalistami polskiego bluesa, rocka i jazzu ( m.in. muzycy zespołów TSA, Republika, Nocna Zmiana Bluesa) . Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Wspólnie z kolegami ma na koncie kilka albumów, które zostały gorąco przyjęte w kraju i za granicą oraz winylowy (!) singiel, który Open Blues dzieli z amerykańskim gwiazdorem gitary Alvonem Johnsonem. Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Chorwacja). Koncertował także w radiu i telewizji.GRUPA PIRAMIDY


PIRAMIDY – formacja powstała w 2009 roku w Gdańsku, nazwana od jednego z wierszy Juliusza Słowackiego pt. „Rozmowa z piramidami”.  Oprócz koncertów w Polsce, PIRAMIDY odwiedziły większość krajów Europy koncertując dla Polonii zagranicznych, najważniejsze koncerty odbyły się m.in. wspólnie z Budką Suflera w ich pożegnalnej trasie w Fontanehaus w Berlinie, a także: w Columbiahalle, w Kolonii, w Monachium, w Hannoverze, w Luksemburgu, w Hadze w Holandii, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie ONZ, w Zurichu, na Litwie i wielu innych miejscach. Co ciekawe prapremiera ich autorskiej płyty „Rok wojny” odbyła się w Brunssum przy granicy holendersko – niemieckiej, w bazie wojskowej NATO dla kadry żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. PIRAMIDY to formacja znana także z bardzo różnych stylów muzycznych i różnych projektów – w tym teatralnych i filmowych, zespół często akompaniuje polskim aktorom, współpracuje z wytwórniami filmowymi oraz układa muzykę do słuchowisk i audiobooków. W dorobku zespołu znaleźć można pięć autorskich płyt, jak też kilka płyt skomponowanych i napisanych dla innych wykonawców, m.in. dla aktora Krzysztofa Tyńca.

Monique Lehman, January 12, 2019


SPOTKANIA KLUBOWE W 2019 R.


12 stycznia 2019: Sztuka Widzenia, wyklad i prezentacja gobelinow Monique Lehman z wprowadzeniem Marka Dzidy, Hellada Gallery, wstep wolny


3 lutego 2019: Mickiewicz Akustycznie, Koncert grupy Piramidy, Playa Vista, Centerpointe Club, godz. 16, informacje prezes@modjeska.org.


17 lutego 2019:  w prywatnej rezydencji w West Hills: Magdalena Grzebalkowska o swojej biografii Krzysztofa Komedy, RSVP dla czlonkow klubu I ich gosci.


17  marca 2019: South Pasadena Community Room (El Centro St.): Krzysztof Dzikowski, "teksciarz" oraz Wiktoria Tracz piosenkarka prezentuja Zlote Przeboje 40 lat, wstep wolny. 


28 marca 2019: Laguna Art Museum: Maja Trochimczyk wyklada "Who was Helena Modjeska?" jako impreza towarzyszaca wystawie Helena Modjeska Exhibition, od 3 marca. Bilety do museum, $7.


4 Maja 2019 (sobota), godz 18-20: Poliscy Inzynierowie Podbijaja Kosmos, JPL/NASA, La Canada Flintridge, Van Karman Auditorium, program zorganizowany we wspolpracy z JPL (Artur Chmielewski I Witold Sokolowski). Prosimy o punktualne przybycie.

19 maja 2019: "Helena Modjeska" - premiera sztuki, napisala I gra Marta Ojrzynska, Magicopolis Theater, Santa Monica


Czerwiec:  Modjeska Club Fashion Show,  TBA, org. Ewa Barsam i Syl Ves


PIRAMIDY  W LOS ANGELESKlub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej jest bardzo wdzieczny za grant z funduszy Polonii, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski, ktory zapewnil czesc funduszy na zorganizowanie koncertu grupy Piramidy. Dziekujemy tez Konsulatowi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Konsulowi d.s. Kultury i Polonii, Panu Ignacemu Zarskiemu za przyznanie nam tego grantu.  Koncert "Mickiewicz Akustycznie" w wykonaniu grupy Piramidy (Piotr Kajetan Matczuk, Tomasz Imienowski) nie mogl byl sie odbyc bez finansowego wsparcia z grantu Ministerstwa.Jestesmy takze bardzo wdzieczni Dr. Irminie Targowskiej i Dr. Andrzejowi Targowskiemu za rezerwacje pieknej nowoczesnej sali w ktorej odbyl sie concert i przyjecie. CenterPointe Club w Playa Vista ma podziemny parking i znajduje sie w miejscu dostepnym dla naszych czlonkow z Orange County i Los Angeles, zwlaszcza tych mieszkajacych blizej wybrzeza.

Nasz concert nie bylby mozliwy bez pomocy organizacyjnej Klubu Polskiego w San Diego (Jerzy Barankiewicz) oraz Klubu PAPA (Darek Swiatkowski) ktorzy pomogli zalatwic wypozyczenie sprzetu na wystepy Piramid. 
Zarzad Klubu z muzykami. Od Lewej, siedza: T. Imienowski, P. Matczuk, Elzbieta Trybus. Od lewej, stoja: Chris Justin, Maja Trochimczyk, Ewa Barsam, Elzbieta Przybyla, Witold Sokolowski.


Zarzad Klubu z muzykami. Od Lewej, siedza: T. Imienowski, P. Matczuk, Maja Trochimczyk. Od lewej, stoja: Chris Justin, Elzbieta Przybyla, Elzbieta Trybus, Ewa Barsam, Witold Sokolowski.
WAKACJE


Wrzesien, 2019, TBA: Wyklad I concert Prof. Slawomir Dobrzanski, z okazji Roku Marii Szymanowskiej.


October, TBA: Przyjecie dla gosci Festiwalu Filmowego w Los Angeles I laureate Helena Modjeska Prize 2019.

1 comment: