Saturday, March 11, 2023

Hybrydy "Zycie to jest teatr" (Osiecka, Mlynarski) w Santa Monica, 2 kwietnia 2023, g. 19

Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej prezentuje Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego w spektaklu "Życie to jest teatr" w j. polskim. Przedstawienie odbedzie sie w niedziele, 2 kwietnia 2023 r. o godz. 19 w Illusion Magic Theater (poprzednio znany jako Magicopolis), 1418 4th St, Santa Monica, CA 90401. RSVP do 25 marca 2023 na email prezes@modjeska.org z napisem RSVP i data lub tytulem spotkania. Wstep wolny bo wydarzenie wspomagane przez Konsulat RP. 

Wydarzenie jest częścią programu Wiosna Kultury Polskiej w Zachodnich Stanach Zjednoczonych, wspieranego przez Konsulat Generalny RP w Los Angeles. Konsulat wspomaga grantem trzy projekty Klubu: 1) wyklad Kustosz Katarzyny Winnickiej, 2) Teatr Hybrydy, 3) Teatr Wojciecha Wysockiego ze sztuka Zyciorys i muzyka Piotra Matczuka. Granty oplacaja wynajecie sali na wystepy i koszty obslugi technicznej. 

Zycie to jest teatr to koncert przebojów mistrzów polskiej piosenki, Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego,  absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego i współtwórców Teatru Hybrydy, których teksty nucą i słuchają kolejne pokolenia Polaków. Najpiękniejsze szlagiery w nowych, energetycznych aranżacjach przeplatane będą zabawnymi skeczami kabaretu literackiego z czasów przedwojennej i powojennej Polski. W programie wybrzmią także przeboje retro znakomitych polskich kompozytorów w pogodnym, żywiołowym nastroju oraz utwory bardziej liryczne i nostalgiczne.

Występują: Magdalena Rossowska, Dominika Świątek, Maciej Dzięciołowski


Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego jest jednym z najstarszych teatrów studenckich w Polsce, istnieje od końca lat 50. XX wieku, reaktywowany w 2005 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Jest kulturalnym i ideowym kontynuatorem legendarnych Hybryd założonych w 1957 r., z których wywodzą się tacy artyści, jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Urszula Dudziak, Krzysztof Komeda i wielu innych. W zespole działają studenci, doktoranci i absolwenci naszego Uniwersytetu pod okiem doświadczonych i gruntownie wykształconych nauczycieli. Teatr ma na swoim koncie repertuarowym kilkadziesiąt spektakli, koncertów i innych projektów artystycznych, od ambitnych tekstów największych poetów oraz dramaturgów polskich i światowych po lżejsze formy komediowe, farsy, pokazy choreograficzne czy przedsięwzięcia popularnonaukowe z dziedziny teatru i muzyki. 

W ciągu 16 lat działalności Teatr Hybrydy odbył kilkaset występów w kraju i za granicą  w profesjonalnych teatrach, ośrodkach kultury, muzeach, brał udział w wielu festiwalach i przeglądach, gdzie spektakle Teatru Hybrydy zdobywają nagrody i wyróżnienia, w tym te najcenniejsze – nagrody publiczności. Projektom Teatru stale lub okazjonalnie patronuje wiele znamienitych osobistości i instytucji publicznych na czele z Jego Magnificencją Rektorem Uniwersytetu Warszawskiego. Współżałożycielami Teatru są dyrektor i reżyser Maciej Dzięciołowski oraz Dominika Świątek, kierownik muzyczny, wokalistka i kompozytorka. Ostatni wystep teatru Hybrydy w Los Angeles byl w czerwcu 2013 r. zorganizowany przez Dr. Maje Trochimczyk i sponsorowany przez Moonrise Press.

Dominika Swiatek w Klubie, luty 2020

Dominika Świątek – pianistka, kompozytorka, wokalistka, aktorka, autorka tekstów. Absolwentka szkoły muzycznej i filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współtwórczyni i wieloletnia kierowniczka muzyczna reaktywowanego w 2005 r. Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego. Wydała trzy płyty z własnymi kompozycjami do wierszy Zbigniewa Herberta („Siódmy anioł” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Juliusza Słowackiego („Proroctwo” pod patronatem Senatu RP) oraz współczesnego poety – Jerzego Hajdugi („Coraz ciszej”). Odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jurorka wielu przeglądów i festiwali artystycznych. Poprzedni jej wystep w Santa Monica, zorganizowany przez nasz Klub to piosenki Demarczyk i in. z Andrzejem Perkmanem, ostatni koncert Klubowy przed Pandemia, bardzo wzruszajacy. 

Swiatek i Andrzej Perkman w programie "Groszki i Roze" Santa Monica, luty 2020

Magdalena Rossowska – wokalistka, aktorka, koordynatorka pracy artystycznej Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka Informatyki i Ekonometrii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wielokrotnie nagradzana na festiwalach muzycznych. Współpracowała z Teatrem Roma, a obecnie także z Teatrem Buffo w Warszawie. 

Maciej Dzieciolowski w JPL/NASA, czerwiec 2013.

Maciej Dzięciołowski – reżyser, aktor, scenarzysta, menedżer kultury. Absolwent reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu, zarządzania kulturą Uniwersytetu Warszawskiego i prawa Uniwersytetu Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie. Wykładowca akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca i dyrektor reaktywowanego w 2005 r. legendarnego Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego. Zdobywca wielu nagród za reżyserię spektakli na festiwalach teatralnych oraz nagród indywidualnych Rektora UW, wielokrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Edukacji Narodowej. Członek Sekcji Reżyserów Związku Artystów Scen Polskich (Polish Actors Association, Member of FIA).

Hybrydy w Los Angeles, czerwiec 2013

Hybrydy w Los Angeles, czerwiec 2013

FOTOGRAFIE Z WYCIECZEK I ZE SPOTKANIA W SANTA MONICA

Wycieczka do Hearst Castle

Wycieczka do Hearst CastleSala Illusion Magic Lounge

Wykonawcy z zarzadem po koncercie.
No comments:

Post a Comment