Thursday, October 5, 2023

Zbigniew Nyczak o Swojej Sztuce - 21 pazdziernika 2023 g. 18, Playa Vista

 Klub Kultury im .Heleny Modrzejewskiej ma przyjemnosc zaprosic swoich czlonkow i gosci na spotkanie w Sobote, 21 pazdziiernika 2023 g. 18 w Playa Vista - Centerpointe Club (6200 Playa Vista Dr, Playa Vista, CA 90094). Bogato ilustrowany slajdami wyklad o swojej sztuce wyglosi znakomity malarz Zbigniew Nyczak, wieloletni czlonek naszego Klubu. Po wykladzie zapraszamy na przyjecie. Prosimy nie zapomniec deserow i ulubionych napojow. Wstep wolny dla czlonkow Klubu, dla gosci $20 od osoby, platne przy wejsciu. RSVP prezes@modjeska.org.  Parking jest pod sala.

Zbigniew Nyczak jest absolwentem Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował w latach 1976 - 1981. Od ponad czterdziestu lat mieszka i tworzy w Los Angeles. Jego prace malarskie zdobyły uznanie w wielu kręgach świata artystycznego, ciesząc się także zainteresowaniem sponsorów sztuki i kolekcjonerów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą.

Jego dzieła prezentowano w renomowanych instytucjach artystycznych, włączając w to galerie, muzea oraz wystawy. Warto wymienić chociażby Carnegie Art Museum w Oxnard, Autry Western Heritage Museum w Los Angeles, Old West Museum w Cheyenne oraz Smithsonian National Portrait Gallery of American Art and Portraiture w Waszyngtonie, gdzie jego portret Williama Schomakera stał się częścią stałej ekspozycji. Przed trzema laty obraz ten został wydrukowany jako 30-stopowy banner i umieszczony na fasadzie budynku, stanowiąc wyjątkową reklamę tego renomowanego muzeum.
Prace Nyczaka można podziwiać w wielu miastach, włączając w to Nowy Jork, San Francisco, San Antonio, Palm Springs, Lexington, New Orleans, Las Vegas, Pasadena oraz w galerii Simic na słynnej Rodeo Drive w Beverly Hills. Ponadto, jego dzieła znalazły się również w międzynarodowych lokalizacjach, takich jak Warszawa, Dubaj, Wiedeń, Paryż i Nairobi.Jako przedstawiciel Stanów Zjednoczonych, został zaproszony przez arabskiego szejka do Dubaju, gdzie zaprezentował swoją serię obrazów przedstawiających tematykę koni wyścigowych, skoncentrowaną na światowych wyścigach najlepszych koni. W sąsiednim Emiracie Sharjah poprowadził także zajęcia z malarstwa na miejscowym uniwersytecie dla syna i córki panującego szejka.Nyczak został również zaproszony do Polski przez producentów filmu „Ogniem i Mieczem”, aby stworzyć dokumentację w formie olejnych obrazów, które posłużyły jako elementy promocji filmu. Te prace były prezentowane na wystawach i w programach telewizyjnych, a wszystkie 20 obrazów zostało sprzedanych na aukcji internetowej prowadzonej przez tydzień w programach porannych stacji telewizyjnej „Polsat”.

Artysta stworzył również olejny portret rezydencji Hugh Hefnera, „Playboy Mansion West”, który został wykorzystany w skutecznej promocji artysty podczas ważnej gali, a następnie trafił do kolekcji gospodarza i promotora. W Laguna Beach otworzył własną galerię sztuki, gdzie jako prezydent artystycznej grupy artystów „Contempo Art Association” wspierał także innych twórców. Dzięki swojej intensywnej działalności artystycznej zdobył rozpoznawalność i zainteresowanie wielu sponsorów, w tym tak prominentnych postaci jak Aaron Spelling, Hugh Hefner, Dick Kelly (ojczym prezydenta Clintona) oraz Fundacja Shoemaker. 

Zbigniew Nyczak, Glamour and Grace

Tematyka jego prac jest niezwykle zróżnicowana, a jego motto brzmi: „Nie ważne, co malujemy, ale jak to robimy”. Zbigniew Nyczak jest również członkiem prestiżowych organizacji artystycznych, takich jak "Oil Painters of America", "American Plains Artists" i "California Art Club".

Obrazy mozna obecnie ogladac na wystawie Artysci Klubu Modrzejewskiej: 50 Lat Sztuki w Vienna Woods Gallery, 351 S. La Brea Ave, Los Angeles, do konca listopada.

FOTOGRAFIE Z OTWARCIA WYSTAWY
No comments:

Post a Comment