Friday, November 24, 2023

Koncert Lukasza Yoder, Koledowanie z Olivia Kierdal i swieta w Beverly Hills, 16 grudnia 2023 g. 18

Koncert swiateczny znakomitego, mlodego pianisty Łukasza Yodera, kolędowanie z Olivią Kierdal oraz przyjecie Klubu Kultury im. Heleny Modrzejewskiej odbędą się w sobotę 16 grudnia 2023 o godzinie 18:00 w eleganckiej rezydencji Heleny i Stanleya Kolodzieyów, Beverly Hills, CA 90210. Parking przy ulicy jest ograniczony do 30 samochodów, dlatego prosimy o przychodzenie w grupach ze znajomymi.


Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.30 złożeniem opłatka i życzeń ks. Mirosława Frankowskiego, po czym nastąpi uroczysta kolacja w formie bufetu z tradycyjnymi potrawami. Koncert rozpocznie się o 19:45, a kolędowanie o 20:15.

Projekt czesciowo sfinansowany z funduszy Konsulatu RP w Los Angeles - grant na druk spiewnikow i wynajem sprzetu. Serdecznie dziekujemy!


ŁUKASZ YODER

Chwalony przez Los Angeles Opus za „płynną wrażliwość” i „niesamowitą moc” jako solista oraz za „dyskretną dokładność” jako pianisty akompaniatora. Inspirację dla pianistyki Łukasza można chyba najlepiej upatrywać w jego doświadczeniach z surfingu nad oceanem - gdzie spotyka go grzmiąc moc dwumetrowej fali lub zmysłowa delikatność zachodu słońca. Laureat Wielkiej Nagrody Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Landsum, Łukasz Yoder jest głównym laureatem wielu konkursow pianistycznych w tym: Przesłuchań Narodowych w Beverly Hills, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Claudette Sorel we Fredonii w Nowym Jorku, Przesłuchań krajowych Classics Alive, Krajowego Konkursu Chopinowskiego Fundacji Kościuszkowskiej w Waszyngtonie, The International Chopinowskim w Hartford, Connecticut, Glendale Piano Competition, MTAC, MTNA, finały stanowe CAPMT oraz ogólnostanowy Konkurs Chopinowski im. Kathryn Gawartin.

Łukasz odbył liczne tournee po obu wybrzeżach Stanów Zjednoczonych, Europy i Puerto Rico, między innymi gral w Zipper Hall w Colburn School of Music, Ambasadzie RP w Waszyngtonie, siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, Steinway Society of Puerto Rico , Pałac Działyńskich i Sali Białej w Poznaniu, a także w Żelazowej Woli, miejscu urodzenia Chopina. Do najważniejszych wydarzeń w latach 2022–2023 należą występy w ramach serii koncertów „Music at a Mansion” w Greystone Mansion w Beverly Hills, główne nagrody w konkursach Antelope Valley i UCLA All Stars Concerto. Ostatnio odbyl mini tournée po Zachodzie z profesorem UCLA i aktorem o międzynarodowej sławie Markiem Proboszem, z którym wystąpił w wielokrotnie nagradzanym spektaklu „Powrót Norvida.” Odwiedzili z tym programem Odyssey Theatre w Los Angeles i Centrum Kultury Polskiej w Seattle oraz Polske, zeby wspomniecy tylko występy w Zielonej Górze a także w Zamościu, gdzie Lukasz dał solowy koncert w ramach Fundacji Rzeka En.

Wcześniej w latach 2020–21 Łukasz odbył intensywna trasę koncertową po południowej Kalifornii, występując w ramach Noontime Concert Series w Los Angeles City College, Modjeska Club Evening Concerts, The Music by the Sea Concert Series w Encinitas i Interludes Concert Series w Torrance , Stan Harris Music Parlor, a także serię koncertów Classical Encounters w hrabstwie Orange.

Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji, gościł w prasie polskiej i amerykańskiej. Łukasz studiuje obecnie w Herp Alpert School of Music na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles w ramach pełnego stypendium pod kierunkiem profesor Inny Faliks, kierownika Katedry Fortepianu. Nadal kształci się pod okiem swojej matki, Rozy Kostrzewskiej Yoder, a także amerykańskiego pianisty Garricka Ohlssona. Łukasz otrzymał wyjątkowe wychowanie. Dorastał w domu, a jego matka uczyła go gry na fortepianie aż do college'u i uczy jego dwóch młodszych braci. Swoją karierę pianistyczną, modelską i przypadkowe przygody dokumentuje na swoim Instagramie, gdzie można go znaleźć jako @lukasz_yoder

Najnowszy wywiad przeprowadzony przez Shoutout LA (październik 2022):

https://shoutoutla.com/meet-lukasz-yoder-pianist-model-reality-tv-star/OLIVIA KIERDAL

Urodzona w polskiej rodzinie w Sydney w Australii Kierdal jest piosenkarka, autorka piosenek,  klasycznie wykształconym pianistą, autorem tekstów i producentem. Studiowała na Macquarie University w Sydney, otrzymując stypendium na studia zagraniczne na California State University w Fullerton w 2014 roku i od tego czasu mieszka w Kalifornii. Ma ponad 2 000 000 widzów na Spotify, gdzie opublikowała prawie 20 piosenek. 

Link do najnowszego wywiadu przeprowadzonego przez Shoutout LA (luty 2023) znajduje się poniżej.

https://shoutoutla.com/meet-olivia-kierdal-songwriter-artist-and-producer/

Klub im. Heleny Modrzejewskiej śpiewa kolędę „Przybiezeli do Betlejem” z udziałem polskiego konsula Pawła Lickiewicza i Olivii Kierdal przy fortepianie, Grudzien 2022.

https://www.youtube.com/watch?v=vGhy9C-S7KQ&t=14sWesolych Swiat! 


No comments:

Post a Comment